Достапни линкови

Вавилон стана светско културно наследство


Вавилон стана светско културно наследство
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Комитетот на УНЕСКО на последната седница го прогласи Вавилон за светско културно наследство. Иранчани 30 години лобирале за Вавилон да влезе во оваа листа.

XS
SM
MD
LG