Достапни линкови

Булеска талентирана за спорт кој не се тренира во Македонија


Булеска талентирана за спорт кој не се тренира во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Ангелина Булеска е 6-то одделение и е единствена во државава која тренира гимнастика на коњ. За овој спорт немаме ниту тренер, ниту клуб, ниту пак коњ. Таа тренира по една недела на секои три месеци во клуб во Холандија. Засега се натпреварува за холандски клуб, а од идната година планира да се натпреварува под македонско знаме. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG