Достапни линкови

Белоруските демонстранти повторно ја враќаат уметноста од времето на Советскиот Сојуз

Белоруските демонстранти ги пренаменуваат постерите од советски пропаганда на нивните протести низ целата земја против претседателот Александар Лукашенко.

Дел од нив во галеријата која следува:

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG