Достапни линкови

Белорусија - последниот егзекутор во Европа


Белорусија - последниот егзекутор во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Белорусија е единствената земја во Европа во која се изрекува и извршува смртна казна. Лани биле егзекутирани 4 лица осудени на смрт.

Категории

XS
SM
MD
LG