Достапни линкови

„Без панталони во метро“


„Без панталони во метро“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Комедијантската група „Импров“ во 2002 година го започна традиционалниот јануарски настан „Без панталони во метро“, кој и годинава се одржа во њујоршкото метро. Идејата е „враќање на јавните простори во позитивно светло“. Настанот се организира во над 60 градови низ светот.

Категории

XS
SM
MD
LG