Достапни линкови

Две другарки - прв истополовен пар на Виенски бал


Две другарки - прв истополовен пар на Виенски бал
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Другарки, 22 годишната Ирис и 21 годишната Софи, ќе танцуваат како пар на Виенскиот опера бал. Ова е прв истополовен танчерски пар на балот. Надвор од танцовиот подиум тие не се пар, но се големи љубители на валцот. Организаторката Марија Гросбауер вели дека и претходно ако аплицирал истополов пар кој танцува добро, би бил добредојден.

Категории

XS
SM
MD
LG