Достапни линкови

Атанасовска „сребрена“ на Мајкрософт светско првенство


Атанасовска „сребрена“ на Мајкрософт светско првенство
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Мајкросот Офис Спешиалист е натпревар за млади од цел свет, на кој се тестираат вештините во програмите Word, PowerPoint и Excel. На годинешното првенство во Њујорк, Ана Марија Атанасовска од скопската гимназија „Раде Јовчевски Корчагин“ освои второ место во категоријата PowerPoint 2013. Таа е среќна што ја претстави Македонија во одлично светло. Што има да порача Атанасовска?

XS
SM
MD
LG