Достапни линкови

Артилериски плотун во Скопје по повод членството во НАТО


Со почесна артилериска стрелба денеска во 18 часот ќе биде одбележан официјалниот прием на земјата во НАТО. Шесте артилериски плотуни ќе бидат истрелани од касарната „Илинден“ во Скопје, информираше Генералштабот на Армијата.

Претходно претседателот Стево Пендаровски информираше дека денеска во 11.30 часот по американско време, во Вашингтон ќе се случи и чинот на нашето официјални и формално зачленување во НАТО.

XS
SM
MD
LG