Достапни линкови

Украинска армија на беспилотни летала


Украинска армија на беспилотни летала
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Украинската армија ја удвојува употребата на беспилотни летала во борбата против руската инвазија и собрала околу 20 милиони долари донации од странство за авиони на далечински управувач. Деновиве беа прикажани новите модели на беспилотните летала на украинската армија.

Категории

XS
SM
MD
LG