Достапни линкови

Автентична викиншка изградба на мост во Данска


Автентична викиншка изградба на мост во Данска
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

На местото каде што во 2006 година биле откриени 48 викиншки гробници, Данците изградија мост на ист начин како што граделе викинзите. Изградбата траела три години а учествувале и илјада волонтери.

XS
SM
MD
LG