Достапни линкови

Авганистанките во армијата, со неизвесна кариера


Авганистанките во армијата, со неизвесна кариера
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Мариам Нурзаи е командос во авганистанската војска. Откако маж и бил повреден во војна и неговиот брат бил убиен од мина пред 14 години, таа ги прехранува двете семејства. Но, таа и над 10 жени кои служат со неа стравуваат за своите кариери во војската доколу Талибанците се вратат на власт. Авганистанската влада и Исламистичката група водат мировни разговори во Катар.

Категории

XS
SM
MD
LG