Достапни линкови

Авантуристичка тура-„Зачекори во Здраво Скопје“


Авантуристичка тура-„Зачекори во Здраво Скопје“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

По повод 56 години од скопскиот земјотрес, денеска се одржа авантуристичка тура за децата низ Скопје. Целта е преку едукативна и забавна содржина најмалите да го запознаат главниот град од спомените на возрасните

Категории

XS
SM
MD
LG