Достапни линкови

logo-print

Русија нема да поддржи нова резолуција во ОН со санкции за Либија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Русија нема да подржи нови санкции на Советот за безбедност на Обединетите Нации против Либија, доколку се однесуваат на натамошна странска интервенција. Лавров додаде дека засега не се разгледува можноста од нова резолуција за Либија.
XS
SM
MD
LG