Достапни линкови

logo-print

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда во Авганистан


Сојузничките сили во Авганистан денеска соопштија дека убиле еден саудиец, за кого се смета дека бил еден од лидерите на Ал Каеда и втор најбаран бунтовник во земјата. Абдул Гани бил убиен во воздушен напад во провинцијата Кунар пред две недели.
XS
SM
MD
LG