Достапни линкови

logo-print

Џими Картер во посета на Пјонг Јанг


Поранешниот американски претседател Џими Картер пристигна во главниот град на Северна Кореја, Пјонг Јанг во обид да се смират тензиите на Корејскиот полуостров. Предвидено е делегацијата да се состане со северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ил и со неговиот син.
XS
SM
MD
LG