Достапни линкови

logo-print

Сириските владини трупи влегоа во Дера


Анто владини демонстрации во Дера

Анто владини демонстрации во Дера

Сириските безбедносни сили ноќеска влегоа во Дера од каде што, според Ал Џезаира, која се повикува на изјава на очевидец, имало пукотници. Засега нема други детали за ситуацијата во Дера каде што пред 5 недели започнаа протестите против Претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG