Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во близина на црква во Ирак


Четворица се повредени во експлозија на бомба поставена покрај пат во близина на црква во Ирак. Бомбата експлодирала во близина на христијанска црква во центарот на Багдад, соопштија ирачките власти. Двајца случајни минувачи и двакца полицајци се ранети во инцидентот, потврдија болнички извори.
XS
SM
MD
LG