Достапни линкови

logo-print

Сиријската полиција ги апси противниците на Башар ал Асад


Активисти сведочат дека сиријските безбедносни сили ги апсат противниците на претседателот Башар ал Асад по најкрвавите протести во земјата. Групите за човекови права тврдат дека Даниел Сауд, еден од најпознатите про – демократски активисти, е меѓу уапсените. Во петокот и вчера сиријските вооружени сили убија 120 лица кои учествуваа на анти-владини протести во јужниот дел на земјата. Околу 300 лица загинаа во немирите во Сирија во изминативе два месеци.
XS
SM
MD
LG