Достапни линкови

logo-print

Папата повика на солидарност


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска испрати апел за солидарност за бегалците, посебно за луѓето кои се погодени од немирите на африканскиот континент. Првиот човек на Католичката црква го испрати апелот при неговото традиционално обраќање “Urbi et Orbi” кое го одржа во Рим пред илјадници христијански верници по повод верскиот празник Велигден.
XS
SM
MD
LG