Достапни линкови

logo-print

Можни нови протести во Сирија


Жителите на Сирија се подготвуваат за нови насилства додека про – демократските демонстранти организираат погребални церемонии за загинатите на неколку места во земјата. „Погребите ќе се претворат во насилни протести, како што беше случај во минатото“ изјави еден од демонстрантите. Како што јавуваат медиумите, сиријските безбедносни сили вчера убиле 90 лица во до сега најкрвавите протести против владеењето на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG