Достапни линкови

logo-print

Уште 15 дена притвор за Хосни Мубарак


Хосни Мубарак

Хосни Мубарак

Официјалната египетска новинска агенција МЕНА денеска објави дека државниот обвинител му го продолжил притворот на отстранетиот претседател Хосни Мубарак за дополнителни 15 дена. Мубарак кој беше соборен од власт во февруари се наоѓа во притвор во една болница во Шарм ел Шеик на Црвено море.
XS
SM
MD
LG