Достапни линкови

logo-print

Отказ за шефот на обезбедувањето на де Марнак


Еулекс на Косово потврди дека шефот на обезбедувањето на првиот човек на мисијата Гзавиер де Марнак добил отказ. Одлуката уследила по скандалот со тоа што шефот на обезбедувањето навредувал припадници на локалниот персонал врз национална и верска основа.
XS
SM
MD
LG