Достапни линкови

logo-print

Мек Кејн допатува во БенгазиАмериканскиот сенатор Џон Мек Кејн престојува во Бенгази, главното упориште на либијските бунтовници кои се борат против режимот на Моамер Гадафи. Мек Кејн оценил дека бунтовниците се херои и ги повика Соединетите Држави повторно да се вклучат во ботката против силите лојални на Гадафи.
XS
SM
MD
LG