Достапни линкови

logo-print

Руските сили убиле еден од лидерите на бунтовниците во северен Кавказ


Моганед

Моганед

Руските безбедносни сили соопштија дека го убиле саудијскиот милитант и лидер на Ал Каеда во Северен Кавказ, познат под името Моганед. Во судирите во дистрихтот Шали во Чеченија, биле убиени уште двајца милитанти. По чеченскиот лидер Дуку Умаров, Моганед бил една од водечките фигури меѓу бунтовниците во регионот.
XS
SM
MD
LG