Достапни линкови

logo-print

Јапонската влада ги одобри првите 50 милјарди доари за санирање на последиците од земјотресот


Јапонската влада денеска одобри близу 50 милијарди долари за обнова на уништените региони од катастрофалниот земјотрес и цунамито од 11-ти март. Овој итен буџет се очекува да биде одобрен во парламентот во наредната недела. Претставници на владата велат дека ова е само првиот дел од трошоците за санирање на последиците од катастрофата, кои се проценуваат на над 300 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG