Достапни линкови

logo-print

Христијаните го прославуваат Велики Петок


Папата Бенедикт 16 ти денеска ќе пристигне во Колосеумот во Рим од каде ќе почне да ја предводи процесијата Патот на Крстот, во очи на Велигден. Христијаните ширум светот го прославуваат Велики петок.
XS
SM
MD
LG