Достапни линкови

logo-print

Пакистански милитанти убиени во воздушен напад


Пакистански официјални претставници соопштија дека најмалку шест милитанти биле убиени во ракетен напад од американско летало во регионот Вазиристан во близина на границата со Авганистан Овој регион е познат по присуство на припадници на Ал Каеда и на талибански милитанти. САД извршуваат воздушни напади во овој регион во последните неколку години
XS
SM
MD
LG