Достапни линкови

logo-print

Либијските бунтовници освоиле премин кон Тунис


Либијските бунтовници денеска го освоиле Вазан, еден од главните гранични премини кон Тунис, јавуваат агeнциите, повикувајќи се на изјави на очевидци. Се додава дека веднаш потоа околу двесте разоружани војници лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи минале на територијата на Тунис.
XS
SM
MD
LG