Достапни линкови

logo-print

Киргизските пратеници истеруваат зли духови од Парламентот


Киргизските пратеници денеска жртвувале седум овци во обид да ги истераат злите духови од парламентот. На церомонијата, како што е соопштено во Бишкек, присуствувале скоро сите пратеници, а месото од жртвуваните овци ќе им било разделено на сиромашните. Во изминатиов период имаше многу жолчни расправии меѓу трите партии кои ја соочинуваат кревката коалиција во Киргизстан.
XS
SM
MD
LG