Достапни линкови

logo-print

Шкодран Идризи ќе се брани од слобода


Основен суд Скопје

Основен суд Скопје

Шкодран Идризи првообвинетиот за случајот „Мавровски работници,, кој беше екстрадиран од Германија, со одлука на Кривичниот совет на Основен суд Скопје е пуштен од притвор да се брани од слобода, со образложение дека истекувал максималниот законски период на траењето на притворот кој изнесува две години за кривичните дела за кои може да се изрече казна доживотен затвор. Нему привремено му е одземена постоечката патна исправа, a е забрането издавање нова или друга исправа.
XS
SM
MD
LG