Достапни линкови

logo-print

Обраќање на Лукашенко во парламентот на Белорусија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска ќе има годишно обраќање во парламентот. До ова доаѓа на помалку од две недели од бомбашкиот напад во метрото во Минск во кој загинаа 13 луѓе, како и во време на влошената економска состојба во земјата. И за нападот и за економските проблеми Лукашенко ги обвинува, како што изјави, силите кои се обидуваат да ја дестабилизираат Белорусија.
XS
SM
MD
LG