Достапни линкови

logo-print

Франција ќе испрати воени посредници во Либија


Група млади луѓе од Либија бараат странска интервенција во градот Мисрата

Група млади луѓе од Либија бараат странска интервенција во градот Мисрата

Франција ќе испрати воени посредници во Либија кои би требало да им понудат подршка на бунтовниците кои му се противат на лидерот Муамар Гадафи. Претставник на владата денеска изјави дека мал број на посредници ќе се постават во либијскиот Трансзициски Национален Совет со цел да организираат заштита за цивилното население. Владиниот портпарол Франкос Бароин нагласи дека Франција нема планови за испраќање на пешадиски воени единици во северноафриканската земја.
XS
SM
MD
LG