Достапни линкови

logo-print

Саркози ќе се сретне со лидерот на либиските бунтовници


Мустафа Абдел Џалил

Мустафа Абдел Џалил

Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз ќе се сретне со претседателот на Либискиот национален совет за транзиција Мустафа Абдел Џалил, со кого ќе разговара за процесот на демократска транзиција во Либија. Вчера лидерот на либиските бунтовници Абдел Џалил престојуваше во Рим, каде што изјави дека полковникот Моамер Гадафи само со сила ќе ја напушти Либија.
XS
SM
MD
LG