Достапни линкови

logo-print

Обраќање на Путин во Думата за руската економија


Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин денеска во долниот дом на парламентот- Думата, ќе има годишно обраќање за економската ситуација во земјата. Се очекува тој да ги изнесе плановите на владата за трошење на приходите од продажбата на нафта, главен извозен производ на Русија. Тоа ќе биде последно обраќање на Путин до пратениците пред парламентарните избори во декември, како и претседателските закажани за идната година. Не се очекува тој денеска да ги соопшти плановите дали ќе се кандидира на претседателските избори.
XS
SM
MD
LG