Достапни линкови

logo-print

Апсења во Авганистан поради рециклирање на Куранот во тоалетна хартија


Последните големи протести во Авганистан избија по палењето на Куранот во црква во САД

Последните големи протести во Авганистан избија по палењето на Куранот во црква во САД

Канцеларијата на авганистанскиот јавен обвинител соопшти дека три лица биле уапсени бидејки рециклирале копии од Куранот за производство на тоалетна хартија. Околу 1.000 демонстранти фрлаа камења кон фабриката за хартија, лоцирана во предградието на Кабул. Копии од светото писмо биле пронајдени во објектот, потврдија од полицијата. Директорот на фабриката е меѓу тројцата уапсени.
XS
SM
MD
LG