Достапни линкови

logo-print

Бомби пред канцеларии на ПАСОК во Атина


Рачно изработени бомби биле поставени од непознати лица во влезовите на политичките канцеларии во Атина на двајца претставници на владејачката социјалистичка партија ПАСОК.Две од трите поставени бомби експлодирале во политичката канцеларија на поранешниот министер за социјална политика Фани Петралија и причиниле незначителни материјални штети. Не експлодирала рачно изработената бомба во канцеларијата на Васо Папандреу, одговорна за прашањата за вооружувањето. Засега никој не ја презеде одговорноста за поставените бомби.
XS
SM
MD
LG