Достапни линкови

logo-print

Шефот на норвешката дипломатија Јонас Гар Сторе во Скопје


Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка Јонас Гар Сторе

Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка Јонас Гар Сторе

Министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка Јонас Гар Сторе, кој се наоѓа во посета на Македонија, денеска ќе се состане со шефот на дипломатијата Антонио Милошоски. Се очекува да бидат разменети мислења за билатералната соработка и за можностите за нејзино унапредување, како и за интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО.
Министрите за надворешни работи Милошоски и Гар Сторе ќе го потпишат Договорот за одбегнување на двојно оданочување и за заштита од фискална евазија по однос на даноците на доход помеѓу Македонија и Норвешка.
XS
SM
MD
LG