Достапни линкови

logo-print

Ирански државјани киднапирани во Авганистан


илустрација

илустрација

Портпаролот на иранското министерство за надворешни работи изјави дека 12 инженери биле киднапирани во Авганистан. Рамин Мехманпараст рече дека иранските инженери работеле во градежна фирма во провинцијата Фарах. За сега не се познати дополнителни детали за настанот, но иранската амбасада во Кабул и авганистанската амбасада во Техеран го разгледуваат случајот.
XS
SM
MD
LG