Достапни линкови

logo-print

ОН бараат прекин на насилството во Либија


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун побара прекин на огнот во Либија, додека силите лојални на лидерот Муамар Гадафи продолжуваат со гранатирање на градот Мисрата, трето најголемо населено место во северноафриканската земја кое е под контрола на бунтовниците. Првиот човек на Обединетите нации од Будиммпешта им порача на Либијските власти да престанат со убиствата и го повтори барањето за политичко решение на кризата.
XS
SM
MD
LG