Достапни линкови

logo-print

Инцидент во авганистанското министерство за одбрана


Најмалку двајца војници загинале, а 7-мина биле повредени во денешниот напад во министерството за одбрана во Кабул, соопшти воен портпарол. Деталите за нападот не се познати. Според едни информации напаѓач во воена униформа отворил оган врз војниците, а според други станувало збор за напад на бомбаш самоубиец. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG