Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во авганистанското министерство за одбрана


Бомбаш самоубиец детонирал експлозив во зградата на министерството за одбрана на Авганистан во Кабул. Портпарол на полицијата во Кабул го потврди инцидентот, но не даде други детали.
XS
SM
MD
LG