Достапни линкови

logo-print

Кетрин Ештон во посета на Саудиска Арабија


Шефот за надворешна политика на Европската унија Кетрин Ештон пристигна во Рија на дводневна посета на Саудиска Арабија. Првата посета на Ештон во земјата е дел од нејзината регионална тура на арапскиот свет. Предвидени се средби со Кралот, како и со други високорангирани функционери.
XS
SM
MD
LG