Достапни линкови

logo-print

Укинати рестрикциите на струја во Таџикистан


Властите во Таџикистан соопштија дека ги укинале сите рестрикции на електрична енергија. Сите региони во земјата сега имаат стабилен струен напон 24 часа. Во земјата често се воведуваат рестрикции за електрична енергија, посебно зимно време. Вообичаено, кон крајот на март, се прекинува со рационализацијата на потрошувачката на струја.
XS
SM
MD
LG