Достапни линкови

logo-print

Тројца војници од ИСАФ загинаа во Авганистан


Тројца припадници на мисијата ИСАФ во Авганистан загинаа во две експлозии денеска. Соопштението од НАТО следи по вчерашниот инцидент, во кој бомбаш самоубиец уби петорица странски и четворица авганистански војници.
XS
SM
MD
LG