Достапни линкови

logo-print

Клинтон во посета на Јапонија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Јапонија, во знак на подршка на сојузникот на Соединетите американски држави за справување со последиците од природната катастрофа. Клинтон би требало да ја потврди подршката на администрацијата на претседателот Обама како и повторно да понуди помош за возобновување на подрачјата кои беа погодени од земјотресот и цунами брановите. Во природната катастрофа настрадаа 28,000 лица, а цунамито ја оштети нуклеарката во Фукушима.
XS
SM
MD
LG