Достапни линкови

logo-print

Медведев во посета на Хонг Конг


Димитриј Медведев на средба со новинари во Санја

Димитриј Медведев на средба со новинари во Санја

Рускиот претседател Димитриј Медведев денеска треба да пристигне во Хонг Конг на официјална посета на Кина. Претседателот ќе ја посети берзата, со цел да се увери во можностите кои им се нудат на руските инвеститори. Рускиот гигант за производство на алуминиум „Русал“ веќе успешно котира на Кинескиот пазар на хартии од вредност од 2010 година а други руски компании преговараат за инвестирање. Претходно, Медведев беше во градот Баоа, како почесен гостин на Азискиот економски форум.
XS
SM
MD
LG