Достапни линкови

logo-print

Антивладини протести во Србија


последните протести во Белград се одржаа на 25 март во организација на синдикалните здруженија

последните протести во Белград се одржаа на 25 март во организација на синдикалните здруженија

Масовни антивладини протести се одржуваат во Белград денеска. Насобраните приврзаници на опозицијата се бунат против се` подлабоката економска криза и наводната корумпираност на власта. Демонстрантите, многумина од кои со автобуси беа превезени до главниот град на Србија, маршираат со знамиња и банери и извикуваат слогани против владата. Од српската Прогресивна партија, кои се организатори на демонстрациите, се заканија дека ќе продолжат со протести се` додека не се распишат предвремени избори.
XS
SM
MD
LG