Достапни линкови

logo-print

Двајца руси се самозапалиле во протест против бирократијата


Двајца руси денеска починале откако се самозапалиле во протест против бирократските постапки. Едниот од нив се самозапалил во судница во градот Краснојарск откако му биле одземена возачката дозвола. Во вториот случај човекот се самозапалил во болница како протест поради тоа што докторите не му дале потврда дека тој бил неспособен за работа.
XS
SM
MD
LG