Достапни линкови

Тадиќ: изборите во Србија по статусот кандидат за ЕУ


Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ

Српскиот претседател Борис Тадиќ оцени дека парламентарните избори во Србија треба да бидат распишани откако Брисел ќе и даде статус на кандидат за прием во Европската унија, е соопштено од неговиот кабинет. Тадиќ кој синоќа во Белград разговарал со претседателот на Српската народна партија Томислав Николиќ оценува дека ултиматумите, заканите и лицитирањето со дaтуми за избори се целосно неприфатливи.
XS
SM
MD
LG