Достапни линкови

logo-print

Напад на бомбаш самоубиец во Индонезија


Во напад на бомбаш самоубиец за време на петочната молитва во една џамија во Индонезија биле повредни 17 луѓе. Џамијата била во состав на полициската станица во провинцијата Сиребон. Во изминативе десет години во Индонезија која е најголема муслиманска земја во светот често пати се случуваат вакви напади, вклучувајќи го и оној во 2002 година кога на Бали загинаа над двесте луѓе, главно странски државјани.
XS
SM
MD
LG